Події

Політик – це тварина, що зобов’язана стати Богом

348-4“Людина – це тварина, покликана стати Богом”.
Святитель Василій Великий, дуже давно

Ця стаття – спроба розкрити суть внутрішнього стрижня, який і робить політика власне політиком. А Україну – могутньою державою.

Вона буде також корисна для будь якого громадянина, який має намір хоча б коли-небудь добратись до тієї сяючої вершини, яку називають досить свинячим новомодним терміном –” еліта”. Замість старомодного чарівного слова – “аристократія”.

Від мотивації людини залежать усі її вчинки. Це зрозуміло. Від мотивації політиків залежать їхні вчинки, а відтак – наше майбутнє. У цьому повсякчасна актуальність цієї статті.

Що рухає політиками, які виступають у телевізорі, на різних балакучих шоу?

Що вони хочуть нам сказати? Для чого? Навіщо рота відкривають?

Що саме вони хочуть показати нам? Шоу? Хто з них розумніший? Чи хто краще вміє красти й заплутувати сліди? Чи робить вигляд борця за справедливість, сподіваючись прилаштуватись до якогось угрупування на наступні вибори?

Про що вони розмовляють під час виступів із трибуни Верховної Ради?..

Начебто розумні люди, і очі в них розумні – а путнього сказати нічого не можуть, думки якось дуже відірвані від реальності, парять десь між небом і землею, в ілюзіях… І що роблять, і для чого – тями не мають.

А потім беруть телеоператорів, і йдуть до церкви, і стоять на службі під телекамерами. Щоцим хочуть показати? Для чого палять свічки у себе в кабінеті перед іконами – невже сподіваються гріхи замолити? Але як?

Або “на знак протесту”, який ніхто не побачить, почитають у вихідний день під дощем вірші під стінами Верховної Ради. Навіщо?

Я дійсно хочу зрозуміти, навіщо все це?! Для чого?

Але марно сподіватись отримати від когось відповідь на це питання…

То ж прийшлось вдатись до серйозних розвідок, щоб і самому знайти відповідь на питання про сенс життя політика. А як буде то відомо, то може й життя в Україні залагодиться, Україна квітучою стане. Тож мотивація для пошуків була достатньою не лише для того щоб шукати, а й щоб перевірити на собі.

Індивідуум

Вищою метою життя кожного індивідуума є постійний розвиток і вдосконалення до повної відповідності Вищому Ідеалу – Творцю. І не у вашому розумінні, а в Його… Згоден, не зовсім зрозуміло, де тут ваш зиск, але все ж таки, це саме так.

Довідка: щоб пояснити це атеїстам, створена Піраміда Маслоу – дивіться Вікіпедію.

Ця маленька таємниця розкрита дуже давно, у всіх основних релігіях світу. У тому числі, і в першу чергу – у християнстві. Точніше – саме на цій таємниці створювалися релігії. Але це тема не для цієї статті.

У внутрішній частині православ’я розкриваються на перший погляд дуже прості методики, які часто не мають ніякого відношення до православ’я зовнішнього.

Суть проста й коротка: постійне звернення до Творця з коротким рішучим проханням – про ваше особисте виправлення, розкриття Вашої “богоподібності”.

Постійне – значить завжди. Стоячи, лежачи, читаючи Українську правду… Вирішальне значення має частота і щирість звернень із проханням до Творця. Починати треба прямо зараз. Просто тримати намір.

Це все.

Саме такий намір – це єдине, що нас об’єднує. Цей намір, саме це чисте прагнення, є сполучником між усіма нами – християнами, іудеями, мусульманами, ведистамі тощо…

Та ж по суті методика розкрита в роботах ісламських суфіїв, іудейських мудреців, відданих Крішни. Це древнє знання, що дає силу. І часто – найбільша таємниця, бо тваринна природа людини не хоче про це навіть чути.

Різним є культурологічне чи традиціоналістичне обрамлення цього знання. До того ж певну плутанину вносить використання якоїсь конкретної мови для вивчення текстів, написаних на івриті, арамейській, арабській, санскриті…

На жаль, збагнути внутрішню суть можливо, тільки почавши її практично осягати: породити в собі бажання змінитися, і щире прохання до Всевишнього. Будь-які спроби підійти до цього “із розумним виглядом” і проаналізувати правильність вищевикладеного – неможливі й абсурдні без самостійного осягнення.

У православ’ї це розкрито в канонічних роботах “Про Ісусову молитву”, особливо проста робота архієпископа Антонія (Михайлівського), в молодості – поручика, в коноводах у якого служив сам Йосип Джугашвілі. Прекрасна збірка настоятеля Валаамського монастиря Харитона “Розумне ділання”.

Ось тільки книг цих практично немає в наших храмах. Як немає серед священиків і досвідчених у “Розумному діланні”.

Спробуйте поговорити про це з вашим православним священиком, запитайте про ісихазм – частіше доведеться почути розлогу розповідь про те, чому це неможливо, особливо для нього. Але вас – ніхто не може обмежити.

Хай не зіб’є вас зі шляху такий священик – простіть йому його слабкість. Він не зобов’язаний розкривати власну богоподібність – лише має право на те, як і кожний мирянин, а тому не завжди розуміється в тій справі.

Хай не введе в оману і простота методики. Ця простота – зовнішня. Адже спробувавши так жити й діяти, ви зрозумієте, що це не просто важко, це часто неможливо, що нема на те сили. Купити неможливо ні за які гроші. Замість вас цю роботу не виконає ніхто.

Але якщо Ви справжній політик – хіба є щось недоступне Вам? Щось, що Вас зупинить у Вашому прагненні до сяючої вершини – богоподібності?

А інакше – навіщо жити?..

Previous ArticleNext Article