Новини

ЄС розширює обмежувальні заходи проти Росії

20140627143220На засіданні Європейської Ради, що відбулося 16 липня, лідери ЄС ухвалили рішення про розширення обмежувальних заходів, націлених на індивідів та структури, відповідальних за анексію Криму та дестабілізацію Східної України.

Зокрема, висновки Європейської Ради містять такі положення:

«6. Європейська Рада шкодує, що не відбулося адекватного здійснення кроків, яких вона вимагала у своїх висновках від 27 червня.

Унаслідок цього Європейська Рада погодилася розширити обмежувальні заходи, аби спрямовувати їх на структури, зокрема з Російської Федерації, які матеріально чи фінансово підтримують дії, що послаблюють суверенітет України, її територіальну цілісність та незалежність, чи загрожують їм.

Європейська Рада дала завдання Раді ЄС ухвалити всі необхідні правові інструменти та прийняти рішення – не пізніше кінця липня – щодо першого списку структур та осіб, зокрема з Російської Федерації, які підпадатимуть під ці гостріші критерії.

Європейська Рада також просить розглянути можливість спрямувати обмежувальні заходи проти індивідів чи структур, які активно надають матеріальну чи фінансову підтримку російським суб’єктам, які уповноважені ухвалювати рішення та відповідальні за анексію Криму чи дестабілізацію східної України.

Європейська Рада вимагає від Європейського інвестиційного банку призупинити підписання угод про нові фінансові операції в Російській Федерації. Держави-члени ЄС також координуватимуть свої позиції в межах Правління Європейського банку реконструкції та розвитку з метою призупинення фінансування нових операцій.

Нарешті, Європейська Рада просить Європейську Комісію зробити переоцінку програм співпраці між ЄС та Росією, аби ухвалити рішення щодо призупинення (розглядаючи кожен випадок окремо) виконання програм двосторонньої та регіональної співпраці з ЄС. Водночас проекти, які мають справу винятково з транскордонною співпрацею та громадянським суспільством будуть продовжуватися.

Європейська Рада нагадує, що Європейська Комісія, Європейська служба зовнішньої діяльності та держави-члени ЄС проводили підготовчу роботу щодо націлених заходів, відповідно до березневих рішень, – аби подальші кроки можна було вжити без затримки. Європейська Рада продовжує бути готовою зібратися знову, якщо цього вимагатимуть події.

Відповідно до політики невизнання незаконної анексії Криму та Севастополя, Європейська Рада просить Європейську Комісію та Європейську службу зовнішньої діяльності презентувати свої пропозиції щодо додаткових заходів, зокрема про обмеження інвестицій у Крим та Севастополь. Європейська Рада також очікує від міжнародних фінансових інституцій утриматися від фінансування проектів, які явно чи неявно визнають незаконну анексію Криму та Севастополя.

7. Європейська Рада вітає зусилля ОБСЄ та її країни-голови, зокрема щодо сприяння зустрічей Контактної групи в Україні, а також її готовність започаткувати місію моніторингу ситуації на кордоні, до створення якої Європейський Союз та його держави-члени готові істотно долучитися.

8. Європейська Рада наголошує на готовності ЄС проводити тристоронні переговори про умови газопостачання з Російської Федерації до України та вітає зусилля Єврокомісії в цьому контексті. Знаходження швидкого рішення важливе для гарантування безпеки постачання та транзиту природного газу через Україну до держав-членів ЄС і для стабілізації економіки України.

9. Європейська Рада наголошує на важливості ратифікації Україною Угоди про асоціацію, аби можна було швидко почати її попереднє застосування. Вона вітає проведення тристоронніх консультацій на рівні міністрів між Україною, Російською Федерацією та Європейським Союзом щодо імплементації Угоди, які відбулися 11 липня. У цьому контексті вона також вітає заснування консультаційного механізму для відповіді на можливі складності, які можуть з’явитися внаслідок виконання положень про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі між ЄС та Україною, для виконання Договору про зону вільної торгівлі СНД.»

Докладніше: повний текст висновків Європейської Ради

Previous ArticleNext Article