Події

Як і чому тікав Янукович з України?

Screenshot_26У ретроспективі можна спробувати реконструювати деякі події, що були загадкою на момент, коли вони відбувалися. Володимир Путін ввів війська до Криму, тобто  окупував частину України. Головні питання: навіщо він це зробив і що буде далі? 

Можна вважати, що план окупації Криму давно припадав пилом у російському Генштабі. Але чому окупація відбулася саме зараз? На нашу думку окупація стала логічним завершенням цілої низки подій. Констатуємо, що російські аналітики прорахувалися в оцінці наслідків Майдану. При певних обставинах Майдан міг затихнути і розійтися або виродитись в табір маргіналів на кшталт «табору ім. Тимошенко» під Печерським судом. Тим більше, що Янукович і його люди вже мали прививку від ідей Джина Шарпа ще з 2004 року.

21 лютого між президентом Януковичем і діячами опозиції, в присутності трьох представників Заходу і одного від Росії, була підписана Угода. А буквально на наступну ніч Янукович тікає з Києва до Харкова.

З метою втечі з України, він з Харкова приїздить в Донецький аеропорт, але здійсненню планів перешкоджають прикордонники. Врешті, на кількох автомобілях Янукович з охороною тікає до Криму. Звідти вже колишній президент якимсь чудернацьким способом потрапляє до Росії, де в Ростові-на-Дону дає прес-конференцію, з якої громадяни України узнають, що їх колишній президент все ще живий.

Тут ключова подія – втеча до Харкова. Якби Янукович наперед планував втечу до харківських сепаратистів з метою проголошення Східноукраїнської республіки, то йому не потрібно було б вести напружені переговори з опозицією, підписувати якісь угоди чи зустрічатись з Дмитром Ярошем. Все вийшло зненацька.

Янукович був у Харкові, але не був на з’їзді. Це підтвердив Коломойський в інтерв’ю. Факт перебування в Донецьку підтверджено прикордонниками. Ловити Януковича в Крим їздили Аваков і Наливайченко.

Ось що розповів Наливайченко:

“В ночь с 23 на 24 февраля в Крыму на самолете МВД мы начали безотлагательную операцию по задержанию и доставке в суд для избрания меры пресечения Януковичу. Как только взлетел наш самолет, маршрут наземного транспорта, на котором перевозили Януковича, был изменен. Нам удалось на протяжении ночи заблокировать аэропорт “Бельбек” на вылет. И вылета ни Януковича, ни тех, кто его охранял, не состоялось. К 4 часам утра сотрудники УГО, которые тогда еще охраняли Януковича, вернулись и сдали оружие на территории Крыма», – отметил Наливайченко, добавив, что «те представители УГО, которые не сдали оружие, сбежа07-5318f0c18a2a2.Yanukovich_3_marta_skonchalsya_a_6_marta_poluchil_infarktли от нас вместе с Януковичем в направлении Севастополя».”

Невідомий тільки спосіб потрапляння Януковича в Росію. До речі, завтра нова прес-конференція Яника. І знову в Ростові-на-Дону.

Може щось скаже на цю тему. Сенс маневру до Криму – простий. Він боявся, що перетнути кордон не вдасться.

Юрій 108-й спеціально для НУІНА

Previous ArticleNext Article