Інтервью, Михайло Притула

Експерт: харківських міліціонерів виганяти не будуть – винні звільняться самі

Подробиці про скорочення в правоохоронних органах радіостанції «Голос Столиці» повідомив екс-начальник управління внутрішньої безпеки МВС Михайло Притула.

Харківську міліцію «підчистять». За словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, більше 30% особового складу правоохоронців будуть звільнені. За його словами, більшість з них не служили Батьківщині, а навпаки – саботували захист адміністративних будівель в Харкові.

Полковник, екс-начальник управління внутрішньої безпеки МВС Михайло Притула також вважає такі скорочення необхідними. Про це він заявив в ефірі радіо «Голос Столиці».

«Голос Столиці»: Скажіть, дії Харківської міліції в останні дні можна назвати саботажем під час служби?

Михайло Притула: Напевно, так. Я там не був, так що це видніше міністру. З іншого боку, ми всі зараз повинні доводити нашу відданість своїй Батьківщині і нашому народу. Це стосується не тільки міліції, а й суддів, прокурорів і кожного громадянина. І якщо співробітники міліції не можуть зробити правильний вибір на користь свого народу, то їм нема чого робити не тільки в міліції, а й взагалі в країні.

«Голос Столиці»: Але ж рядові міліціонери не приймали рішення самі, їм хтось віддав наказ не втручатися?

Михайло Притула: Кожен міліціонер повинен діяти відповідно до законів України і Конституції України. Якщо вказівки начальника не відповідають законам України, значить він повинен діяти за законом, але не за вказівкою начальника. Це дуже просто і все це регламентовано в Конституції. Водночас завжди важко визначити що було, знайти орієнтири в даних подіях, які відбувалися, а відбувалося багато подій. І інформаційна війна з трьох сторін завжди плутала людей, в тому числі – дезорієнтувала багатьох співробітників міліції, які іноді стояли з двох сторін барикад, які захищали владу.

«Голос Столиці»: Як будуть звільняти працівників? Не вся ж міліція Харкова порушила статут, так би мовити? Як будуть шукати винних?

Михайло Притула: Це все дуже просто. Тому що кожен робить свій вибір. І ті люди, які не будуть діяти в інтересах свого народу – вони будуть змушені піти. Тобто, відсів відбудеться не за допомогою комісії, навішування ярликів, не за допомогою того що когось визнають винним. Це буде природний процес, коли люди просто не стануть виконувати ті вказівки, які суперечать їхнім переконанням. Тому вони будуть змушені піти.

«Голос Столиці»: Чи правильно буде скорочувати міліцію в Харкові, де досить непроста ситуація, в цей час, до виборів? І чи буде це зроблено?

Михайло Притула: А на чиєму боці буде стояти ця міліція, яка зараз?

«Голос Столиці»: А хто прийде їм на заміну?

Михайло Притула: Краще іноді, щоб не було ворогів поруч і малим числом легше працювати. Краще менше, та краще.
Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2014_04_08/Ekspert-hark-vskih-m-l-c-oner-v-viganjati-ne-budut-vinn-zv-lnjatsja-sam-7754/
Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2014_04_08/Ekspert-hark-vskih-m-l-c-oner-v-viganjati-ne-budut-vinn-zv-lnjatsja-sam-7754/

Previous ArticleNext Article