Новини

Жан-Клод Юнкер представив новий склад Європейської Комісії

europa-flag10 вересня новообраний Президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер представив свою нову команду та склад Європейської Комісії.

Діяльність нової Єврокомісії буде спрямована на розв’язання великих політичних проблем, що їх наразі переживає Європа. Йдеться насамперед про таке: повернення людей на гідні робочі місця, збільшення інвестицій, відновлення кредитування банками реальної економіки, створення об’єднаного цифрового ринку, проведення надійної зовнішньої політики та гарантування того, що Європа стоїть на своїх власних ногах, коли мова йде про енергетичну безпеку.

Юнкер проводив персональні інтерв’ю з усіма кандидатами на посади Єврокомісарів. Він переконаний: працюючи разом, його міцна і досвідчена команда здатна ефективніше виконувати свої обов’язки.

«У ці безпрецедентні часи Європа очікує, що ми гідно виконуватимемо свою роботу, – підкреслив Юнкер, представляючи новий склад Єврокомісії. – Після років економічних труднощів та часто болючих реформ, європейці чекають на дієву економіку, стабільну зайнятість, більше соціального захисту, безпечніші кордони, енергетичну безпеку та цифрові можливості. Я представляю команду, яка поверне Європу на шлях збільшення зайнятості та економічного зростання. У новій Єврокомісії форма слідує за функцією. Для того, аби змінюватися, ми повинні бути відкритими. Ми маємо показати, що Єврокомісія здатна змінюватися. У такий спосіб я представляю вам політичну, динамічну та ефективну Єврокомісію, спрямовану на те, аби надати Європі новий поштовх. Я надав посади людям – не країнам. Я випускаю на поле 27 гравців, кожен з яких гратиме свою особливу роль – і це моя команда-переможець».

У новому складі Єврокомісії буде 7 Віце-президентів – шість Віце-президентів на додачу доВисокого представника ЄС із закордонних справ і безпекової політики (очільник: Федеріка Моґеріні). Вони управлятимуть та координуватимуть роботу низки Комісарів у конфігураціях, що можуть змінюватися у залежності від потреб і нових проектів. Віце-президенти діятимуть як реальні заступники Президента Єврокомісії.

За словами Юнкера, у новій Комісії не буде «першокласних або другорядних Комісарів». «У ній будуть лідери та командні гравці», – підкреслив він.

Також, на переконання нового очільника Єврокомісії, усі Комісари працюватимуть «у дусі колегіальності та взаємозалежності». «Я хочу подолати замкнуте мислення та ввести новий кооперативний стиль роботи у сферах, у яких Європа здатна дійсно змінити ситуацію», – зазначив Юнкер.

Серед важливих нововведень, що їх започаткував Юнкер, Перший віце-президент (Франс Тіммерманс), зокрема, стане правою рукою Президента Європейської Комісії. Також він діятиме як своєрідний орган із контролю, слідкуючи за дотриманням Хартії засадничих прав і верховенства права під час діяльності Єврокомісії.

До назви портфеля нового Єврокомісара з внутрішнього ринку, промисловості та підприємництва вперше додається згадка про «малі і середні підприємства» (очільник: Ельжбета Бєнковська).

Відтепер політика із захисту прав споживачів не розкидана поміж різних портфелів; вона відображена у посаді Європейського Комісара з юстиції, прав споживачів та ґендерної рівності (очільник: Вера Юрова).

Також, як про це під час своєї промови у Європейському Парламенті 15 липня заявив Юнкер, було спеціально створено посаду Єврокомісара з питань міграції (очільник: Дімітріс Аврамопулос). Це важливо для надання пріоритету новій політиці з міграції, що, з одного боку, боротиметься з нелегальною міграцією, а з іншого – збільшуватиме привабливість Європи для цінних світових спеціалістів.

Окрім того, багато посад піддалися переформатуванню і модернізації. Зокрема, були поєднані портфелі Єврокомісара із захисту довкілля та Єврокомісара із морських справ і риболовецької політики (очільник: Кармену Велла). Ідентична логіка була застосована у випадку створення одного Єврокомісара, який опікуватиметься питаннями змін клімату та енергетичної політики (очільник: Міґель Аріас Каньєте).

Попри те, що, за зізнанням самого Юнкера, не слід чекати на розширення Євросоюзу протягом наступних п’яти років, Єврокомісар з Європейської політики сусідства та розширення(очільник: Йоганнес Ган) все ж відповідатиме за продовження перемовин про розширення.

Нова посада Єврокомісара з фінансової стабільності, фінансових послуг та союзу ринку капіталів (очільник: Джонатан Гілл) має гарантувати пильність та активність Єврокомісії під час впровадження нових правил нагляду та дозволів для банків.

У такий спосіб до нової команди Юнкера увійшло 5 колишніх Прем’єр-міністрів, 4 колишніх Віце-прем’єр-міністрів, 19 колишніх міністрів, 7 минулих Комісарів та 8 колишніх депутатів Європейського Парламенту.

Окрім того, у новому складі Єврокомісії працюватимуть 9 жінок та 19 чоловіків; 3 з 7 Віце-президентів – жінки.

Відтепер Європейський Парламент повинен схвалити повний склад Єврокомісії, включаючи Президента та Високого представника ЄС із закордонних справ і безпекової політики/Віце-президента Європейської Комісії. Щойно новий склад буде схвалено, Європейська Рада формально призначить Європейську Комісію.
Джерело

Previous ArticleNext Article