Новини

Висновки Ради міністрів ЄС із закордонних справ по Україні

unnamed

 

Рада міністрів ЄС із закордонних справ ухвалила такі висновки:

1) Європейський Союз та його держави-члени шоковані та глибоко засмучені падінням літака малайзійських авіаліній MH 17 у Донецьку і трагічною втратою стількох невинних життів. Громадяни багатьох країн, включно із країнами ЄС, були вбиті. Ми висловлюємо наші глибокі співчуття населенню і урядам усіх постраждалих країн, а особливо – сім’ям загиблих. ЄС вітає одностайне прийняття резолюції Ради Безпеки ООН від 21 липня та очікує на її впровадження.

2) ЄС закликає сепаратистські групи в регіоні забезпечити повний, негайний, безпечний та надійний доступ до місця авіакатастрофи та навколишньої території, включно з коридором безпеки задля ідентифікації жертв, відновлення решток та майна загиблих у падінні літака, а також забезпечити швидку, професійну та гідну репатріацію жертв. ЄС очікує від усіх присутніх в регіоні збереження недоторканості місця авіакатастрофи, зокрема утримання від знищення, переміщення чи порушення останків, уламків, обладнання, сміття чи особистих речей з літака.

3) Євросоюз підтримує заклик Ради Безпеки ООН та Постійної Ради ОБСЄ щодо повного, прозорого та незалежного міжнародного розслідування, яке має бути проведено відповідно до міжнародних рекомендацій у галузі цивільної авіації в координації з ІКАО; у цьому розслідуванні мають брати участь технічні та судово-медичні експерти з українського, малайзійського та нідерландського урядів, а також інші технічні та судово-медичні експерти. Усі відповідні матеріали, отриманих на місці катастрофи, мають бути доступні для негайного і безперешкодного міжнародного розслідування.

4) ЄС наголошує, що усі ті, хто прямо або опосередковано відповідальні за падіння літака, мають бути притягнені до відповідальності. Євросоюз закликає усі держави та сторони співпрацювати задля цієї мети.

5) Рада закликає Російську Федерацію активно використати свій вплив на незаконні озброєні групи для того, аби домогтися повного, негайного, безпечного і надійного доступу до місця падіння літака, всеохопної співпраці щодо відновлення решток і речей та співпраці з незалежним розслідуванням, включаючи забезпечення безперешкодного доступу до місця аварії настільки, наскільки це вимагатиме розслідування і можливе подальше слідство. Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ, що вже присутня на сході України, має отримати можливість відіграти свою роль у сприянні та охороні доступу до катастрофи. Рада вкотре вимагає від Росії припинити дедалі більший потік зброї, техніки і бойовиків через кордон, аби домогтися швидких і відчутних результатів у деескалації ситуації. Рада надалі закликає Росію вивести свої додаткові війська з прикордонної зони.

6) Рада погоджується прискорити підготовку цільових заходів, узгоджених на спеціальному засіданні Європейської Ради від 16 липня, зокрема щодо негайного встановлення списку осіб та організацій, включно з Російської Федерації, відповідно до посилених критеріїв, прийнятих Радою 18 липня; подальшого розширення обмежувальних заходів з метою ураження осіб та організацій, які активно надають матеріальну чи фінансову підтримку або отримують вигоду від російських осіб, які приймають рішення і є відповідальними за анексію Криму і дестабілізацію на сході України; та схвалення додаткових заходів щодо обмеження торгівлі та інвестицій у Крим і Севастополь не пізніше кінця липня.

7) Рада нагадує про попередні зобов’язання Європейської Ради та залишається готовою до того, аби без зволікань застосувати пакет подальших відчутних обмежувальних заходів – у разі, якщо негайно не буде здійснено співпраці щодо вищезазначених вимог. Задля цього Рада просить Європейську Комісію і Європейську службу зовнішньої дії завершити підготовчу роботу над можливими цільовими заходами і представити пропозиції щодо переходу до дій, включачюи щодо доступу до ринків цінних паперів, оборони, товарів подвійного призначення та «чутливих» технологій, зокрема у енергетичному секторі. Результати цієї роботи будуть представлені у четвер, 24 липня.

8) Рада нагадує про чотири особливі кроки, що їх вимагає Європейська Рада у своїх висновках від 27 червня. Вона рішуче засуджує продовження незаконної діяльності озброєних бойовиків у східній Україні та поза цим регіоном, які спричинили великі втрати серед невинних людей. Питання визнання цих груп терористичними організаціями буде розглянуто з плином часу. Рада наголошує на свої підтримці мирномго розв’язання кризи в Україні та на потребі не зволікати з виконанням мирного плану Президента Петра Порошенка. Вона також наголошує на нагальній потребі домовитися щодо справжнього та тривалого припинення вогню усіма сторонами конфлікту, ґрунтуючись на Берлінській декларації від 2 липня, з метою відновлення територіальної цілісності України. Задля цього Рада закликає до підтрики дій ОБСЄ і тристоронньої контактної групи, що спрямовані на створення умов для припинення вогню. Рада також нагадує про важливість ефективного контролю за кордоном, включаючи за допомогою спостерігачів ОБСЄ, та про швидке звільнення усіх заручників. Рада схвалює і повністю підтримує зусилля ОБСЄ, що відчутно сприяє розв`язанню цього конфлікту.

Джерело – Новини представництва Європейського Союзу в Україні

Previous ArticleNext Article