Михайло Притула, Події

Врятувати рідний Донбас

0000009736-shahta-shahteryНайстрашніше рабство – ментальне . І щоб стати вільним треба не тільки врятуватися самому, але і врятувати своїх співгромадян.

1 грудня 1991 Донецька і Луганська області на Всеукраїнському референдумі переважною більшістю в 84% підтримали Акт проголошення незалежності України.

Але ніхто не сказав , що Незалежність – це не означає , що ХТОСЬ робитиме Нам добре. Це не означає , що ХТОСЬ візьме на себе відповідальність за нашу долю.
Незалежність означає, що ми РАЗОМ будемо будувати свою Країну і свою Державу, РАЗОМ будемо відповідальні за наше спільне майбутнє. Разом – це значить всі, від Президента до останнього Олігарха, без винятку.

Незалежність це означає, що ми взяли відповідальність на себе. Кожен за всю країну, а не тільки за себе особисто. Відповідальність перед Богом і людьми.

donbass

Суть сучасного рабства в тому, що ти сподіваєшся на когось іншого , що хтось інший зробить тобі добре, що можна залишатися неуком, ледарем, п’яницею – але все буде добре, тому , що якийсь чоловік, або якісь люди зроблять все “зашибісь”.

Принципово немає відмінності в тому , кому ти віддаєш відповідальність за свою долю – США , ЄС , КПРС , Путіну чи Порошенко. Головне – що ти стаєш рабом.

Люди , які перебувають у такому рабстві схильні приймати доленосні рішення виходячи зі свого уявлення про силу і стабільність свого “Господаря”.

Втративши одного господаря, така людина шукає іншого. Хтось із Великих сказав – раніше люди не боялися нічого крім Бога. А тепер бояться всіх , крім Бога. Це саме те , що називається «не створи собі кумира».

Світове співтовариство не схильне творити Кумирів – бо занадто велика ціна розплати за Кумирів.

А ось Кремль скористався порожнечею на ринку Кумирів і відсутністю Просвітництва в Донбасі. І за два десятиліття насадив кілька міфів, поневоливши тим самим свідомість жителів не лише Сходу України, а майже всієї України.

Сьогодні велика частина України звільнилася від ілюзій . Ми нічим не кращі жителів Донбасу , ми просто раніше прокинулися від сну. І зараз ми зобов’язані розбудити всіх. Інакше ми не зрозуміємо цінність і значення Свободи та Незалежності.

Врятувати тих, хто разом з нами підтримав Акт проголошення незалежності України у 1991 році – наш обов’язок.

Михайло Притула, спеціально для НУіНА

79_main

Previous ArticleNext Article