Події

Сенатор закликає до припинення участі Росії в G-20 та взаємовідносин НАТО з Радою Російської Федерації

Джерело фото http://www.coats.senate.gov
Джерело фото http://www.coats.senate.gov

ВАШИНГТОН, округ Колумбія, 25.03.2014 р. – сенатор Ден Коутс (від штату Індіана), який є членом сенатського комітету з розвідки, зробив таку заяву:

«Діяльність форуму G-8 для урядів восьми провідних промислово розвинених країн, була припинена у зв’язку з недавньою агресією Росії в Україні. Я вітаю це прострочене оголошення, але також вважаю, що необхідні подальші кроки, для того щоб адекватно реагувати на агресію Росії в Криму. Я закликаю адміністрацію прикладати зусилля щодо призупинення перебування Росії в усіх можливих заходах, що проводяться спільно між НАТО та Радою Російської Федерації, а також і участі російських представників у Великій Двадцятці

Я також наполегливо закликаю Сенат схвалити мою поправку, яка передбачає санкції до  державного підприємства «Рособоронекспорт», яке продає російську зброю в 60 країн, включаючи Сирію».

Днем раніше була повідомлена офіційна заява Сенатора Дена Коутса , в якій йдеться про внесення поправки до законопроекту про надання Україні допомоги.

Даний проект зараз знаходиться на розгляді в Сенаті, і передбачає застосування санкцій до «Рособоронекспорт», єдиного державного агентства з експорту російських систем озброєння і пов’язаних із обороною товарів.

Необхідно вжити кроки для того щоб осмислено перешкоджати роботі «Рособоронекспорту» і отриманню прибутків, які це підприємство забезпечує російській державі  – такий крок є одним з найбільш ефективних способів, в який ми можемо засудити недавню агресію Путіна“, сказав сенатор Коат.

Ці конкретні економічні санкції будуть наносити шкоду інтересам Росії найсерйознішим чином, не наносячи збитків американській економіці. Це один з багатьох кроків, які ми повинні зробити, щоб показати, що вторгнення Росії в Крим є неприйнятним“.

Читайте також: США «уничтожили» Москву или весь флот России?

Законопроект, внесений Коатом, зокрема, передбачає вжити такі заходи:

1. Уряду Сполучених Штатів утриматись від бізнесу з підприємством «Рособоронекспорт» і припинити всі існуючі контракти та угоди;

2. Заборонити контракти з будь-якими національними або іноземними компаніями, що співпрацюють з підприємством «Рособоронекспорт» у сфері проектування, виробництва та продаж військової техніки,

3. Уповноважити Президента зменшувати суми виплат з наших програм зовнішньої допомоги сум, що одержувач-іноземна держава витрачає на російську зброю через фінансування «Рособоронекспорту».

Як йдеться в заяві Коата: «Рособоронекспорт» – це підприємство, яке має виключне право експортувати весь спектр російських озброєнь офіційно доступних для експорту. Саме це підприємство поставляло зброю режиму Асада в Сирії, сприяючи масовим злодіянням.

Одночасно з цим офіційний сайт «Рособоронекспорту» повідомив про активізацію контактів з Чілі.
Чи захоче Чілі продовження контактів з даним підприємством після заяви Коата?

Основні активи підприємства «Рособоронекспорт», зокрема включають:

– «Оборонпром» (виробництво гвинтокрилів);

– «Оборонительные системы» (виробництво засобів ППО та складних радіоелектроних комплексів);

– «АВТОВАЗ»;

– «ВСМПО-Ависма» (світовий лідер у виробництві титану).

Зайченко Олександр, спеціально для НУіНА

Previous ArticleNext Article