Антон Курсін, Статті

На день смерті Великого Магістра Тамплієрів

jacques_de_molayФранція дала Світу дві визначні дати на день 18-го березня. За совєцьких часів пійонерам та комсомольцям нав’язували відзначати День Паризької Комуни – буремні події 1871 року. Та затіняли трагічну дату – День Страти Тамплієрів.
Трагедія сталась 18 березня 1314 року на Єврейському острові в місті Парижі. Так, саме тому острові, на якому побудовано Храм Паризької Богоматері, так званий Нотр-Дам-де-Парі. Після майже семи років судового слідства Жака де Молє та Жоффруа де Шарне було спалено на вогні. Після страти шевальє д’Омон. Магістр провінції Орвень та семеро тамплієрів, «перевдягнених масонами» (тобто будівельними робітниками), зібрали попіл загиблих мученицькою смертю вождів та відвези його в різні європейські столиці: Неаполь, Единбург, Стокгольм та Париж.

Про вклад тамплієрів в історію Європейської Цивілізації вже багато сказано, написано та опубліковано. Варто також зазначити, що справа, яку робили тамплієри, можливо потім стала ідеологічними засадами чи мрією, які втілились у ідею спільної Європи, можливо це і стало фундаментом для сучасної Європейської Співдружності та Європейського Союзу.

DSC01655
Меморіальна дошка про трагічні події 18 березня 1314 року на мості через Сєну на Єрейському острові в Парижі

В моєму скромному житті був момент, коли мені випала велика честь вшанувати пам’ять цих видатних людей і доторкнутися до подій Світової Історії. Нижче наведено світлини, що ілюструють вигляд історичних місць сьогодні.

Антон Курсін для НУіНА

DSC01648
Орієнтовне місце, де було багаття страти Жака де Молє та Жоффруа де Шарне на Єврейському острові
DSC01661
Біля меморіальної дошки на честь Жака де Молє
Previous ArticleNext Article