Події

Бжезинський: “Якщо Путін забере Крим, він втратить Україну”

Збігнев Бжезинський. Фото: presstv.ir
Збігнев Бжезинський. Фото: presstv.ir
Збігнев Бжезинський. Фото: presstv.ir

Путін каже світовій спільноті: “Україна – моя”. Як на це відповісти? – Із цим питанням кореспондент Le Figaro у Вашингтоні Лора Мандевіль звернулася до Збігнєва Бжезінського.

“Потрібно відповісти, що Україна належить українцям, – вважає політолог. – У всіх країнах є меншини, що мають свою думку, але мені здається очевидним, що більшість українців хочуть жити в незалежній державі. Путін загрожує цієї незалежності”.

 Що ж у такому випадку робити Заходу?

“Перш за все, дізнатися, що може зробити сама Україна. Я не думаю, що будь хто зобов’язаний захищати незалежність країни, якщо ця країна не готова захищати її сама, – говорить співрозмовник представнику видання. – Особисто я вважаю, що Україна чинитиме опір, якщо Путін застосує силу, як він вже зробив в Криму і відкрито планує продовжувати. Якщо він перейде до дій, а Україна почне супротив, то цілком зрозуміло, що Захід матиме якось допомогти українцям”.

Чи втрачено Крим для України? – Цікавиться Мандевіль.

“Я не знаю, але до цього питання слід повернутися, коли відносини між Україною і Росією знову стануть хоч в якійсь мірі раціональними і стабільними. Росіяни привнесли в ці відносини ірраціональність і емоційність, вони провели бандитську атаку на Крим, замаскувавши її, як це зробила б мафія. Але їм слід остерігатися застосовувати такий підхід до всієї України – це призведе до куди більш потужного вибуху в серці Європи, до конфлікту, якого не бачив світ з 1939 року”, – застерігає Бжезинський.

“Великий ризик полягає в тому, що Росією управляє ірраціональний лідер з манією величі. Це хвилює багатьох росіян. Припустимо, що Путіну вдасться назавжди відокремити Крим від України: він отримає Крим, але втратить Україну на багато десятиліть, тому що викличе потужну націоналістичну реакцію проти Москви! Українці визначають свою ідентичність через свою землю. Путін здійснює жахливу помилку”, – переконаний геополітик.

Бжезінський не згоден з тим, що Європа сама спровокувала кризу в Україні, оточивши Росію і присунувши свої альянси впритул до її кордонів: “Навпаки, я думаю, що якби ми не проводили розширення НАТО, то сьогодні стали б свідками конфлікту між країнами Балтики та Росії через російськомовне населення, конфлікту з Молдовою через Придністров’я і ще одного конфлікту між Росією і Польщею”.

“Вважаю, що теоретично можна уявити варіант стабілізації України діючи спільно з Росією. Але, повторюся, ми маємо справу з лідером, який не може раціонально прорахувати, що буде корисно для Росії. Він воліє закликати до примітивного націоналізму і спирається на молодь з навичками хуліганів, яка лупцює всіх, хто з нею не згоден. Повторюю ще раз: ми повинні бути єдині у своїй відповіді “, – цитує Бжезинського Le Figaro.
Джерело

Previous ArticleNext Article